Crimson Crisp

Parchoodporna, bardzo atrakcyjna odmiana do uprawy EKO. Plenna z niezwykle efektownymi owocami jest ciekawą alternatywą dla istniejących już na rynku odmian parchoodpornych. Korzystny jest też dość wczesny termin zbioru oraz regularne plonowanie. Odmiana jest krzyżówką powstałą w Purdue Research Foundation, USA. Właścicielem licencji jest stacja Badawcza IFO Francja.

Drzewo

  • Drzewo rośnie średnio silnie, a nawet słabo i bardzo szybko wchodzi w owocowanie. Korona jest przejrzysta z małą ilością liści, a plonowanie regularne.
  • Pora kwitnienia środek sezonu podobnie jak Golden Delicious. Odmiana prawie nie wymaga cięcia, a także przerzedzania, gdyż wykazuje właściwości samoistnego zrzucania nadmiernej liczby zawiązków.
  • Odmiana plonuje obficie i regularnie ze względu na nieco słabszy wzrost można z powodzeniem stosować silniejsze klony M9, a także brać pod uwagę przy gęstości nasadzenia.

Owoc

  • Owoce są cylindryczne, regularne, o wielkości 70–80 mm, pięknie wybarwione nawet w niekorzystnych warunkach, mało wrażliwe na ordzawienia, bardzo soczyste, miąższ zwarty i delikatny, w smaku słodko-kwaśne, (13% Brix) Crimson Crisp jest twardym, idealnym w obrocie handlowym jabłkiem.
  • Trzeba pamiętać że zbyt późny zbiór powoduje, iż owoc jest tłusty w dotyku oraz zbyt intensywnie wybarwiony. Termin zbioru przypada ok 10 dni przed Golden Delicious (końcówka zbioru Gali)
  • Bardzo dobre właściwości przechowalnicze do grudnia w zwykłej chłodni, a do maja w KA.

Crimson Crisp®

Owoce są cylindryczne, regularne, pięknie wybarwione nawet w niekorzystnych warunkach

COPYRIGHT © 2017 QUALIVAL

PROJEKT I REALIZACJA